Informacje praktyczne i porady na temat "zielonej energii"

Systemy fotowoltaiczne w gospodarstwie domowym

Ekologiczne gospodarstwa domowe stają symbolem nowoczesności. Coraz więcej osób zaczyna rozumieć, że inwestycje w alternatywne systemy produkowania energii poprzez instalowanie ekologicznych technologii i korzystanie z tzw. zielonej energii.

Wiele gospodarstw domowych wyposażanych jest w wiatraki, które przetwarzają energię wiatru oraz panele słoneczne, których działanie polega na konwersji energii słonecznej w energię elektryczną lub cieplną.

Systemy fotowoltaiczne coraz szerzej i powszechniej wykorzystywane w gospodarstwach domowych w celu wytwarzania energii elektrycznej są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Systemy te montowane i wykorzystywane w domach opierają się na wykorzystywaniu energii słonecznej dostępnej na terenie nie tylko całej Polski, ale i całego świata. Ogniwa paneli fotowoltaicznych zamieniają energię światła słonecznego w energię elektryczną.

Poza zamontowaniem nie generują żadnych kosztów, ale właśnie pozwalają na produkowanie energii elektrycznej na własne potrzeby. W zależności od ilości i wielkości zamontowanych paneli słonecznych oraz naszych potrzeb energia wyprodukowana w ten sposób może być zużyta na bieżąco lub gromadzona w akumulatorach.

Znane są przypadki, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie niezużyta energia gospodarstwa domowego sprzedawana jest do elektrowni. Pozwala to na prowadzenie domu nie tylko w sposób ekologiczny i nowoczesny, ale też ekonomiczny.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko zastanowienie się nad własnymi potrzebami i możliwościami, a później inwestycja w technologię paneli słonecznych skrojoną na nasze potrzeby.

http://www.youtube.com/watch?v=uD_teeXc7v8
http://www.youtube.com/watch?v=35HGUJIAKfY